SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Soppslevar 7908114
nr 790 8114
Soppslevar
2 st. silver, med träskaft, 1800-tal
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 12 november 2012
kl 17:50:52
500 kr
600 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver